PKR (priekinis kryžminis raištis) ypač svarbus kelio sąnario stabilumui užtikrinti. Jo plyšis yra vienas didžiausių kelio sužalojimų, todėl labai svarbu dėl PKR problemų kreiptis į gydytojus ortopedus traumatologus.
PKR rekonstrukcija atliekama keliais etapais. Išvalęs galimai likusius senojo plyšusio raiščio likučius ir paruošęs naujo kryžminio raiščio transplanto vietą sąnaryje, operuojantis specialistas dažniausiai iš šlaunies pusgyslinio ir grakščiojo raumenų sausgyslių paruošia kryžminio raiščio funkciją atliksiantį transplantą.
Jį paruošęs gydytojas parengia naujojo raiščio blauzdikaulio ir šlaunikaulio tunelius.
Tada naujas kryžminis raištis įvedamas į paruoštą vietą ir pritvirtinamas. Tam operuojantis specialistas gali rinktis titaninius, tirpstančius trikalcio fosfato arba polilaktinės rūgšties sraigtus, taip pat titanines sagas.
Po PKR rekonstrukcijos pacientui skiriamas įtvaras ir reabilitacijos režimas.
PKR rekonstrukcijai taikomos skirtingos operacinės technikos ir atitinkami implantai. Nors būdų paruošti ir pritvirtinti kryžminio raiščio transplantą yra įvairių, visų metodų tikslas vienas – grąžinti keliui stabilumą, o žmogui – galimybę grįžti ne tik į kasdienį gyvenimą, bet ir aktyvų sportą.
Norite sužinoti daugiau apie PKR rekonstrukcijai naudojamus implantus? Kreipkitės info@biomedika.lt
Meniskai yra du pusmėnulio formos skaidulinio ir kremzlinio audinio diskai, dengiantys dalį blauzdikaulio ploto. Šis darinys atsakingas už sąnario stabilumą, amortizavimą, sąnarinės kremzlės mitybos ir tepimo užtikrinimą, sąnarių paviršių slydimo palengvinimą, kelio sąnario apsaugą nuo hiperekstencijos (hipertiesimo).
Meniskų plyšiai – dažniausi ir labiausiai kelio sąnario funkciją sutrikdantys sutrikimai. Vis dėlto jie susiformuoja ne tik dėl traumų. Dažna meniskų pažeidimų priežastis – per ilgą laiką išsivysčiusios degeneracinės ligos.
Plyšus meniskui galimi šie simptomai (priklauso nuo pobūdžio, formos, vietos, dydžio ir t. t.):
- Sąnario strigimas ar užsiblokavimas
- Sutrikę sąnario judesiai
- Lokalus skausmas
- Kelio patinimas
Maža to, pažeistas meniskas nebeatlieka visų savo funkcijų taip, kaip turėtų, todėl tai gali prisidėti prie kitų sąnario ligų (tokių kaip kremzlės artrozė) vystymosi.
Meniskai gydomi artroskopinės operacijos metu. Esant degeneracinio tipo pažeidimams arba tada, kai menisko rekonstruoti neįmanoma, atliekama dalinė arba visiška meniskotomija (pašalinimas). Vis dėlto, kai plyšiai yra švieži ir neapleisti, jei tik yra tokia galimybė, meniską bandoma susiūti.
Tam naudojami specialūs įrankiai ir implantai, sutraukiantys bei sujungiantys plyšusias menisko dalis. Pažangiausi implantai, kitaip nei jų pirmtakai, pagaminti tik iš siūlinės medžiagos, nepalieka sąnaryje kietųjų kūnų. Taip sumažinama rizika pažeisti aplinkinius audinius ar sukelti naujas problemas.
Norite sužinoti daugiau apie meniskų susiuvimo implantus? Kreipkitės info@biomedika.lt