Kone dažniausia pasitaikanti peties sąnario liga – vienos ar kelių rotatorių sausgyslių plyšiai. Tokios traumos riboja peties judesius, kelia diskomfortą ir skausmą. Skausmo stiprumas gali skirtis, nes simptomai priklauso nuo plyšių dydžio ir skaičiaus, tačiau jis gali būti juntamas ir esant ramybės būsenai, ir naktį, išplisti per visą rankos ilgį.
Ši varginanti būklė gydoma artroskopinės operacijos metu, kai, naudojant pieštuko dydžio optikos sistemą, specialius instrumentus ir implantus, atlikus nedidelius pjūvius pažeistos rotatorių sausgyslės susiuvamos ir pritvirtinamos prie kaulo inkariniais siūlais: titaniniais, polimero, bioabzorbuojamais (per laiką suyrančiais) ar tik iš siūlų pagamintais implantais. Implantą įtvirtinus kaule, sausgyslės susiuvamos ir pritvirtinamos iš jo kyšančiais siūlais. Atsižvelgiant į plyšusių sausgyslių skaičių ir plyšių dydį, kaulo kietumą bei kitus veiksnius, kiekvienu konkrečiu atveju naudojami labiausiai paciento situacijai tinkami implantai, parenkamas atitinkamas jų skaičius.
Technologinė pažanga implantus gaminančioms kompanijoms leido sukurti mažiausiai žalos kaului darančius inkarinius siūlus. Užuot naudojus keletą inkarų, dabar tam tikrais atvejais gali būti pasirenkamas vienas nedidelis, bet su daugiau siūlų ir stipresnės ištraukimo jėgos implantas, kartais suteikiantis galimybę negręžti daugiau tunelių.
Kai kaulas gana kietas ir sveikas, gali būti naudojami tik visiškai siūliniai inkarai. Jie yra mažesni, geriau biologiškai suderinami ir mažinantys galimų komplikacijų inkarui išsitraukus riziką.
Kiekviena technika ir implantas turi savų pranašumų. Taigi visais atvejais gydytojas ortopedas traumatologas, atsižvelgdamas į paciento būklę ir diagnozę, parenka jam tinkamiausią gydymo būdą.
Norite sužinoti daugiau apie peties operacijoms skirtus inkarinius siūlus? Kreipkitės info@biomedika.lt
Peties sąnario sąnarinė lūpa yra mentės sąnarinę duobę pagilinantis skaidulinės kremzlės žiedas, kuris gaubia apie ketvirtadalį žastikaulio galvos paviršiaus. Toks geometrinis ryšys tarp apvalios žastikaulio galvos ir mentės duobės suteikia peties sąnariui ypatingo mobilumo. Tačiau dėl didelės judesių amplitudės peties sąnarys yra ir dažniausiai išnyrantis sąnarys.
Peties išnirimų priežastis – raiščių arba sąnarinės lūpos išsitempimas bei plyšimas, t. y. vadinamoji nestabilumo būsena. Išsivysčius nestabilumui, pacientams siūloma atlikti rekonstrukcinę operaciją, kurios metu gydytojas ortopedas traumatologas siekia atkurti anatominę sąnario struktūrą, pavyzdžiui, prisiūti nuo kaulo atplyšusią sąnarinę lūpą.
Artroskopinės operacijos metu per nedidelius pjūvius į paruoštą mentės duobės vietą įkalamas kaule fiksuojamas siūlinis inkaras.
Iš pasirinkto siūlinio inkaro kyšančiais siūlais prie kaulo pritraukiama ir prisiuvama plyšusi sąnarinės lūpos dalis.
Po sąnarinės lūpos rekonstrukcinės operacijos, siekiant atkurti jėgą ir judesių amplitudę, pacientui rekomenduojama reabilitacija. Iškart po operacijos apie šešias savaites gali tekti dėvėti rankos įtvarą, o užsiimti įprasta veikla, atsižvelgiant į paciento būklę, gali pavykti po trijų mėnesių.
Sąnarinei lūpai prisiūti naudojami itin maži (apie 1,5 mm skersmens), visiškai tik iš siūlo (be kietųjų medžiagų) pagaminti implantai. Todėl kaule gręžiamas tunelis yra labai mažas, o jo ir minkštųjų audinių gijimas yra greitesnis nei anksčiau, kai buvo naudojami titaniniai ar kiti kietieji implantai.
Norite sužinoti daugiau apie peties operacijoms skirtus inkarinius siūlus? Kreipkitės info@biomedika.lt